Jak naprawić uszkodzony zderzak w samochodzie?

Wystarczy chwila nieuwagi, aby zarysować lakier w samochodzie albo, co gorsza uszkodzić blacharkę. Jeżeli cofając auto nie zauważymy słupka albo barierki możemy uszkodzić zderzak. Tego typu wgniecenia są bardzo częstą przyczyną wizyt w zakładzie blacharskim. Równie często zdarza się, że parkując samochód podjedziemy zbyt blisko wysokiego krawężnika, uderzymy w betonową donicę, której z perspektywy kierowcy praktycznie nie widać, lub też w nasze auto wjedzie inny, nieuważny kierowca w trakcie wykonywania jakiegoś manewru.

Zdarzają się również różnego rodzaju kolizje, w wyniku których uszkodzone są różne blaszane części pojazdu. W takiej sytuacji z pewnością pomoże doświaczony blacharz Poznań, który będzie w stanie doprowadzić samochód do takiego stanu, w jakim auto było przed całym zdarzeniem. Po wyklepaniu blachy oraz wyrównaniu wszystkich płaszczyzn z pewnością niezbędne będzie również polakierowanie nowych części w aucie.

Najczęstsze przyczyny wizyt u blacharza

Prędzej czy później, olbrzymia część właścicieli samochodów musi udać się do zakładu blacharsko-lakierniczego. Przyczyny uszkodzeń blacharki są bardzo różne. Można tu oczywiście wskazywać słabą jakość naszych dróg,  bardzo dużą ilość poruszających się po nich samochodów oraz niestety, brak rozwagi u niektórych kierowców. Nie zawsze jednak kolizja jest powodem, dla którego nasze auto musi obejrzeć i doprowadzić do porządku blacharz Poznań oraz współpracujący z nim lakiernik.

Czasami zdarza się po prostu, że w trakcie wykonywania rozmaitych manewrów chwila nieuwagi skutkuje uszkodzeniem pojazdu – wgnieceniem, zarysowaniem lub odkształceniem fragmentów blacharki. Są to najczęściej drobne uszkodzenia, niemniej jednak jeżeli pozostawimy je samym sobie, z czasem fragmenty blach może zacząć atakować rdza. Lepiej więc zawczasu upewnić się, że do takiej sytuacji nie dojdzie i na bieżąco naprawiać wszystkie tego typu usterki.

Ile trwa naprawa blacharki?

Trudno jest jednoznacznie określić, jak dużo czasu zajmnie blacharzowi praca nad konkretnym samochodem. Wiele zależy tu oczywiście od charakteru i wielkości uszkodzeń. Jeżeli zdecydujemy się na wymianę jakiejś części, musimy się również liczyć z tym, że może będziemy musieli poczekać nieco na jej sprowadzenie. Szczególnie w przypadku rzadkich modeli aut, może to trwać nieco dłużej.